קשת – קרן שיתוף תורמים
דו"ח מסכם

2020-2022

תורמות ותורמים יקרים,

לפני שלוש שנים יצאנו לדרך מתוך רצון לחולל שינוי אסטרטגי בפילנתרופיה הישראלית, להגדיל משמעותית את הכספים הנתרמים למטרות חברתיות בישראל, ולאפשר לתורמים ותורמות לעשות זאת בקלות וביעילות.

התחלנו לפעול בעיצומה של מגפת הקורונה, ולמול האתגרים הרבים – קיבלנו אישור מרשות המיסים במאי 2020, גייסנו צוות מעולה ובנינו מערכת מקצועית בסטנדרטים הגבוהים ביותר, תוך שילוב טכנולוגיה ייחודית שמותאמת לצורכי התורמות והתורמים בישראל. בדרך פגשנו אתכם ברגעי קבלת החלטות קריטיים, ועשינו ככל הניתן על מנת לפשט את התהליך ולהגשים יחד חזון של פילנתרופיה משמעותית, מקצועית ויעילה.

התוצאות מדברות בעד עצמן. בזכות 105 משפחות, יחידים וחברות שבחרו בקשת לניהול הפילנתרופיה שלהם, הגענו להישגים משמעותיים שאותם אנו חולקות איתכם בדו"ח זה.

תודה לכל אחת ואחד מכם שבחר בנתינה. החברה בישראל תהיה טובה יותר בזכות המעורבות שלכם/ן. 

לעוד שנים רבות של עשייה חברתית משמעותית יחד.

מיה ליקוורניק

יו"ר דירקטוריון קשת

מאיה נתן

מנכ"לית קשת

קשת במספרים

*הנתונים נכונים לדצמבר 2022

המשימה שלנו

מחזקים את החברה הישראלית בעזרת נתינה יעילה, מדויקת וחכמה

בעשורים האחרונים שדה הפילנתרופיה הישראלי עובר מהפכה של ממש. היקף התרומות עולה בעקביות, הודות לקבוצה הולכת וגדלה של ישראליות וישראלים עם מחויבות אישית עצומה לנתינה חזרה לחברה. 

אך בישראל, בניגוד למדינות אחרות בעולם, מעולם לא הונחה התשתית המיטבית לעידוד נתינה. תורמים נאלצים להתמודד עם מגוון מכשולים – תרבותיים, משפטיים, רגולטוריים ומבניים – אשר מגבילים את יכולתם לתרום באופן משמעותי וליצור שינוי אמיתי וארוך טווח בחברה בעזרת פילנתרופיה. 

קשת החלה לפעול בישראל כדי להסיר ולמזער את המכשולים הללו, ולאפשר ליותר ישראלים לתת יותר בחזרה לחברה, בעזרת הכלי הפילנתרופי המוכר ברחבי העולם – הקרן לשיתוף תורמים (Donor-Advised Fund).

המשימה של קשת היא להרחיב את מעגלי הנתינה בישראל, ולאפשר לתורמים רבים יותר ליצור שינוי משמעותי בחברה בעזרת פילנתרופיה מקצועית וחכמה.

הקמתה של קשת מהווה ציון דרך חשוב לנתינה בישראל, אני מאמינה שקשת תחולל שינוי עצום בפילנתרופיה הישראלית. השילוב בין תזמון נכון של התרומה לבין עיתוי הנתינה, אפשרות לתרומה של מגוון נכסים, וניהול הכסף בטווח הארוך יביאו לעליה משמעותית של המשאבים העומדים לרשות החברה האזרחית בישראל, וליצירת קהילה פילנתרופית פעילה ומעורבת.

מיה ליקוורניק, יו"ר, תורמת דרך קשת

השירותים של קשת

עם הקמתה של קשת ומתוך דיאלוג עם קהילת התורמים פיתחנו סל שירותים מגוון המאפשר נתינה בכל צורותיה

קרן נתינה אישית | קרן תאגידיתקרן משפחתית | קרן לדור ההמשך | קבוצת נתינה קרן Legacy | קרן צמיתה לארגונים חברתיים גדולים | קרנות מחו״ל 

במשך שנים רבות ניהלתי קרן נתינה ב-DAF בארה"ב. הקמתה של קשת היא כמו חלום שהתגשם עבורי ועבור בני משפחתי. קשת היא נכס משמעותי לשדה הפילנתרופיה בישראל

סקוט טובין​, חבר דירקטוריון, תורם דרך קשת

שקופית קודמת
שקופית הבאה

פורטל התורמים של קשת

הבנו ששימוש בטכנולוגיה חכמה הכרחי על מנת לנהל את הנתינה בצורה מיטבית. 

השקענו משאבים בפיתוח פלטפורמה דיגיטלית ייחודית, מן השורה הראשונה, המאפשרת לתורמים: 

למצוא את כל אחת מ-47 אלף העמותות הרשומות בישראל בפלטפורמה חדשנית ונוחה.

לבדוק בצורה בטוחה כל עמותה במאגר מידע מקוון ומתעדכן.

לתת בקלות עם אפליקציית מובייל נוחה לשימוש.

לנהל את הנתינה בכל זמן ובכל מקום - בעזרת דשבורד מותאם אישית.

ליווי מותאם אישית

צוות קשת מציע לתורמים ליווי אישי במטרה להנגיש את עולם הנתינה, לעזור בניווט בשדה החברתי ולסייע בבחירה במעורבות ערכית ומשמעותית עבור כל תורם, משפחה או קבוצה. 

הליווי מותאם אישית לצורכי התורמים ולשלב בו הם נמצאים בתהליך הנתינה, ובמסגרתו אנחנו מציעים מפגשים עם דמויות מפתח ללמידה, פגישות חשיבה ותכנון וסיוע בבחירת העמותות מתוך מטרה לאפשר חווית נתינה חיובית.

תמיכה לקרנות מחו״ל

עם הקמתה של קשת, בשיאה של מגפת הקורונה, זיהינו כי חלק מהקרנות הפועלות בישראל, שבסיסן בקהילות שונות מעבר לים, מתמודדות עם קשיים תפעוליים בעבודה מול ארגונים ועמותות בישראל. רצינו לאפשר הסדרה של תהליכי המענקים, במטרה להקל על שני הצדדים ולהפוך את התהליך לפשוט ומהיר יותר.

בתקופה הזו פיתחנו מערך שירותים מותאם אישית לכל קרן, שמאפשר ביצוע מהיר וחלק של מענקי הקרן בישראל. אנחנו גאים לעבוד עם קבוצה של קרנות מהמובילות בעולם היהודי.

הקהילה

בואו נכיר יותר לעומק את הקהילה הצומחת הזו, את הדרכים בהן חבריה בוחרים לתת חזרה לחברה, ואת השינוי האמיתי שתרומותיהם מאפשרות.

מעגל הנתינה של קשת

בזמן הקצר מאז שקשת עשתה את צעדיה הראשונים בשדה הפילנתרופיה הישראלי, קהילה ייחודית נוצרה סביבה באופן טבעי. הרצון לקחת חלק במעגל הנתינה – הן של יחידים והן של ארגונים, עמותות וחברות – היה בולט מהרגע הראשון. גם היום, שלוש שנים אל תוך המסע של קשת, ברור לכל שיש עוד כל כך הרבה לעשות כדי לאפשר לשחקנים חדשים למצוא דרכים טובות יותר להשתלב במעגל הנתינה, ולתת חזרה לחברה בישראל.

יותר מ-250 אנשים כבר מעורבים בתהליכי הנתינה ב-105 הקרנות הפעילות, ולוקחים חלק מהותי בתהליך התרומה ובבחירת המטרות בהן הם תומכים. התרומות מגיעות ליותר מ-500 עמותות ישראליות, אשר מניעות שינוי משמעותי בכל תחומי החיים.

הקהילה של קשת מורכבת מתורמים המגיעים מסקטורים שונים במשק.

לחלקם הגדול זוהי התרומה המשמעותית הראשונה, ואחרים הגדילו באופן מהותי את היקפי הנתינה שלהם.

No Data Found

No Data Found

הקהילה של קשת מורכבת מתורמים המגיעים מסקטורים שונים במשק.

לחלקם הגדול זוהי התרומה המשמעותית הראשונה, ואחרים הגדילו באופן מהותי את היקפי הנתינה שלהם.

התורם הצעיר ביותר בקהילה בן 28 בלבד!

תורמים אחרת, הרבה מעבר למזומן

כעניין שבשגרה, תורמי קשת בוחרים שוב ושוב לתרום נכסים סחירים, בנוסף לתרומת מזומן. קשת מהווה את הפלטפורמה הנוחה ביותר עבורם למימוש פוטנציאל התרומה של נכסים אלו.

No Data Found

41% מהנכסים שנתרמו לקשת עד כה היו מניות סחירות!

בונים עתיד של נתינה

תורמי קשת מנהלים קרנות נתינה לטווחי זמן שונים – קצרי מועד וארוכי טווח. היכולת לייצר קרן ארוכת טווח מאפשרת נתינה אסטרטגית תוך כדי תכנון והתייעצות וכן את שילוב הדורות הבאים במשפחה. 

ניהול הכסף בבתי השקעות – באמצעות קשת – מאפשר לתורמים להשיא תשואה לאורך השנים ובכך להגדיל את המשאבים הפילנתרופיים העומדים לרשותם.

No Data Found

No Data Found

כ-30% מהתורמים מנהלים קרן נתינה לטווח ארוך

הסכום הממוצע בקרן נתינה בקשת הוא 2 מיליון ש"ח

Screen Shot 2023-03-01 at 9.19

סקוט טובין

"במשך שנים רבות ניהלתי קרן נתינה ב-DAF בארה"ב. הקמתה של קשת היא כמו חלום שהתגשם עבורי ועבור בני משפחתי. קשת היא נכס משמעותי לשדה הפילנתרופיה בישראל".

תחומי הנתינה

התורמים של קשת בוחרים בנתינה אסטרטגית ומדייקים את התחומים בהם ירצו להשפיע. בעזרת התשתית של קשת הם מוצאים עמותות וארגונים הפועלים במגוון עצום של תחומים ויוצרים שינוי משמעותי.

No Data Found

No Data Found

מעל 65% מהתרומות מוענקות לארגונים בתחומי חינוך, רווחה ובריאות

הסכום הגבוה ביותר שניתן כמענק לעמותה: 2 מיליון ש"ח! 

תורמות ותורמי קשת הם השגרירים הטובים ביותר שלנו

יש לנו אחריות חברתית לייצר תרבות של נתינה בישראל, ואנחנו חושבים שאפשר – ואף רצוי – להכנס לנתיב של נתינה בכל גיל ובכל סכום, ולא לחכות.
הנתינה באמצעות קשת מאפשרת לנו להתפנות לנתינה בטהרתה, ללא התלבטויות מסביב.

אלון וסמדר ארבץ

Keshet is an important and innovative platform which, for the first time, offers my family and I a way to build our family fund in Israel and better plan our giving.

Alan Feld, Vintage Investments Partners

40% מהתורמים החדשים פתחו קרן בקשת בהמלצת תורמים קיימים!

כשהתחלתי לתרום לארגונים חברתיים בישראל, היה לי חשוב לעשות את זה נכון וללא לחץ.
המנגנון הפיננסי של קשת פתח עבורי דלת לנתינה מושכלת ומסודרת, ובעיתוי הנכון עבורי.

אורית ווקר, BEYOND Family Office

זה הרבה יותר קרוס גילאי ודורי מסקטוריאלי. אנחנו רוצים להיות אפקטיביים בנתינה שלנו. לבחור ביזמים החברתיים הנכונים ולעזור להם לצמוח, ולמצוא את הערוצים הכי אפקטיביים לנתינה.

קשת חדשנית במובן הזה. היא מאפשרת לכל אחד שיכול לתת, לעשות זאת בצורה תפעולית עם הכי פחות "כאבי ראש" ומצד שני למקסם את הנתינה דרך אפקטיביות מיסויית.

אסף חרל״פ, כלמוביל

40% מתורמי קשת בחרו לשוב ולהגדיל את קרן הנתינה שלהם!

מהרגע שפתחנו חשבון בקשת הנתינה שלנו הפכה רגועה יותר. הקצינו משאבים לטובת תרומה לחברה ועכשיו יש לנו זמן להתייעץ, להתלבט ולקבל החלטות בנחת לאילו ארגונים לתרום. הצוות המקצועי בקשת מסייע ותומך.

מאיר ואביגיל אדסט, Matar Fund

בעולם מורכב, עמוס בתכנים ולא פשוט לפיצוח, צריך לעשות תהליך למידה. כשיש גוף כמו קשת שמלווה, מכוון ומסייע – זו מקפצה משמעותית. עבורי זו הדרך.

דניאל כהן, Viola Ventures

When you start to give you need a partner, as you soon discover there are hundreds of nonprofits out there, and it’s not clear at all where to start and how to do it.

Barak Rabinowitz, F2 Venture Capital
 
 

I believe that Keshet and DAFs are at the forefront of the future of philanthropic giving and are positioned to move the needle on major issues that impact Israeli society.

Elie Wurtman, Pico Ventures
שותפים, תומכים והנהגה

קשת מבקשת להודות לקרנות השותפות, למתנדבים ולארגוני האקוסיסטם שהאמינו בפוטנציאל שלנו לשנות את השדה הפילנתרופי בישראל, והפכו לשותפים שלנו במסע משנת ההקמה הראשונה!

קרנות תומכות

ארגוני אקוסיסטם שותפים

הנהגה מתנדבת וצוות

דירקטוריון

עו"ד מיה ליקוורניק, יו"ר

עו"ד טלי ירון אלדר​

ירום אריאב

ליטל סלוין

פרופ׳ נטע זיו

עו"ד ראני חאג' יחיא

סקוט טובין

עו"ד אמיר הלוי

פיליפ וייל

ועדת השקעות

דרור נגל – יו"ר

דורית סלינג'ר

אלון גפנר

ועדת ביקורת

פרופ' יאיר אורגלר – יו"ר

פרופ' שלומית זוטא

דר' יובל דרור

ועדה מייעצת

אלה אלקלעי

הלל מוסקוביץ'

עו"ד יפעת גינסבורג

רו"ח פיליפ שטיין 

רו"ח חיים דביר

ייעוץ משפטי

עו"ד אופיר כץ

צוות

מאיה נתן, מנכ"ל קשת

אליענה אלבראנס, סמנכ"ל כספים

אריק זמיר, סמנכ"ל תפעול והשקעות

נועה מוטעי-כלף, מנהלת שיווק

ג׳ניפר גאר, מנהלת מענקים

ספיר נברו, רכזת-כספים

שירה ורסנו, רכזת-מענקים
 

דילוג לתוכן